«Не повірила, що жива», – історія активістки в полоні

12.08.2018

Location icon Макіївка, Донецька область


Коли людина запалена ідеєю, вона схильна менше себе жаліти. Це підтверджує історія активістки Анни Гузь. Коли Донецьк захопили проросійськи бойовики, у рідне місто дівчина могла приїжджати під великим ризиком. Щоб усвідомити ситуацію в окупованому Донецьку, Анна допомогла знайомому журналісту приїхати в столицю «ДНР». Саме тоді дівчину з її товаришем і схопили бойовики. Озброєні особи Анну з приятелем перевезли в УБОЗ, що в Макіївці. 27 травня 2014 року стало для Анни початком фізичних страждань і морального насильства.

У місці незаконного ув’язнення за проукраїнську позицію дівчину піддавали різним видам насильства. ЇЇ били і погрожували розстрілом, її коліна проштрикували ножем. Одного разу катування перейшли у русло «творчості». Анні відрізали шматок пальця, а пролитою кров’ю змусили написати на стіні «Я люблю Донбас».

Особи, які вчиняли насильство в місці несвободи, були представниками «Русской православной армии». Саме такі надписи помітила на шевронах постраждала. Анна не знає імен кривдників, адже під час допитів ніхто з озброєних чоловіків не представлявся.

«Молися своїм богам, я зара’ тебе вб’ю», погрожував Анні один з представників комендатури незаконної тюрми і підрізав шию ножем. Як пізніше сказали лікарі, дівчині пощастило, що лезо пройшло за міліметр від сонної артерії. «Серед іншого цікавого – він озвучував, що зі мною буде. Якщо я залишуся жива, то мене там буде ґвалтувати весь наявний склад бойовиків.  Але з подачею ножем по шиї, я попрощалась з життям. І дуже здивувалася, що жива», – розповідає потерпіла.

Надали дівчині з надрізаним пальцем допомогу лише тоді, коли очільники буцегарні вирішили, що кров може забруднити приміщення. Однак допомога полягала лише в тому, що їй дали ґумові рукавички, щоби кров не розливалася підлогою.

Коли ж за Анну домовилися, що випустять на свободу під час обміну полоненими, то проросійські бойовики вирішили не пускати дівчину до камер на прес-конференції. «Дівчина з побитим обличчям – погано для репутації», – сказав ополченець Анні.

Переговорники купили дівчині квиток до Дніпра і після виходу на свободу з незаконної в’язниці Анна виїхала з Макіївки у безпечне для неї місце.

 

Публікацію підготовлено в рамках проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Підготовка подання про сексуальне насильство під час збройного конфлікту на сході України для офісу прокурора МКС», який здійснюється за підтримки ПРООН.

Останні новини

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com