Лікар запитав "Хто ж тебе так?": дівчина потрапила у полон до бойовиків

15.05.2018

Location icon с. Макіївка, Донецької області


Травень 2014 року у Донецьку вже був заповнений представниками незаконних збройних формувань. Активістка євромайдану ще не покинула рідне місто, як одного вечора до неї в житло вдерлися бойовики самопроголошеної республіки. Мотивуючи покарання кількістю забороненої у Донецьку української символіки в квартирі, озброєні чоловіки свопили дівчину і повезли в невідомому напрямку.

Невідоме приміщення стало для дівчини пеклом. Влаштовуючи допит, бойовики достеменно самі не розуміли причини того, чому її треба було затримувати. Однак інформація про місце проживання і діяльність, імена і контакти терористам були відомі.  

Допит закінчився не лише погрозами. Нестерпний біль, проштрукування колін, втрата шматка м'яса на пальці і поріз шиї, - те, що кількома роками по тому дає про себе знати.

"Подачею ножем по шиї, я попрощадась із життям. Сильно здивувалася, що жива", - розковітає постраждала.

Як пізніше сказали лікарі, дівчині пощастило, що лезо прошло в міліметрі від сонної артерії.

За години допиту, довкола дівчини утворилася калюжа крові. Один із бойовиків захотів, аби полонена написала на стіні своїм закривавленим і скаліченим пальцем "Люблю Донбас". 

Через певний час бойовики таки відвели дівчину до медсетстри, аби перев'язати рану. Це мало допомогло, адже були пошкоджені капіляри і кров довго не зупинялася. Щоби не забруднити приміщення, як було незаконною тюрьмою, медсестра дала одягти на пов'язку гумову рукавичку. Коли конвоїри таки привезли полонену до лікарні зашити рану, то лікар вразився:

"Хто ж тебе, так дівчинко?". Постраждала не могла відповісти

Дывчину таки внесли до списків полонених на обмін. Коли настав довгоочікуваний день, то зібралося багато російських ЗМІ. Однак бойовики постраждалу камерам не показали:

"Девочка с разбитым лицом - плохой для репутации знак" 

 

Публікацію підготовлено в рамках проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Підготовка подання про сексуальне насильство під час збройного конфлікту на сході України для офісу прокурора МКС», який здійснюється за підтримки ПРООН.

 

Останні новини

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com