Title6

Звіти Коаліції

Місто, з якого почалася війна

Збірка досліджень присвячена проблемі порушень прав людини у Слов’янську та відновлення миру на Сході України в 2014–2018 роках. В основі книги – свідчення цивільних осіб, які стали свідками порушень прав людини чи постраждали внаслідок воєнних дій у місті у квітні-липні 2014 року. У збірці проаналізовано функціонування незаконних в’язниць, переслідування мешканців міста за релігійні переконання, залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань, питання примусової праці та торгівлі людьми в місцях несвободи, проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Розглянуто також розгортання проросійської пропаганди в місті, проблеми доступу до медичної допомоги під час окупації та пошуку шляхів примирення після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.

Завантажити

В атмосфері безкарності: проблеми притягнення до відповідальності осіб, причетних до незаконного позбавлення свободи цивільного населення під час збройного конфлікту на Донбасі

Звіт висвітлює окремі системні проблеми, які виникають у кримінальних провадженнях, пов’язаних із незаконним позбавленням свободи цивільних осіб у ході збройного конфлікту на Сході України. Подана в ньому інформація базується на результатах дослідження, проведеного ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив». У звіті наводяться приклади реаль- них справ, що дозволить читачу на підставі поданих фактів сформувати власну точку зору на окреслені проблеми. Наприкінці звіту сформульовано рекомендації парламенту України, органам виконавчої та судової влади.

Завантажити

Справжня ціна вугілля в умовах війни на Донбасі: погляд крізь призму прав людини

Звіт підготовано ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» у співпраці з іншими організаціями-членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Завантажити

Злочини без покарання: порушення прав людини під час збройного конфлікту на сході України

Звіт висвітлює результати дослідження ситуації з офіційними розслідуваннями кримінальних правопорушень, скоєних відносно цивільних осіб та українських військових під час збройного конфлікту на сході України. На прикладі окремих справ представлені деякі системні проблеми, що виникають під час розслідувань, та запропоновані можливі шляхи їх вирішення. Викладені у звіті фактичні обставини окремих кримінальних правопорушень дозволяють усім, хто цікавиться окресленою проблематикою, самостійно зробити висновки про ефективність чи неефективність відповідних розслідувань.

Завантажити

За ґратами будинку "Уряду ЛНР"

Аналітичний звіт розповідає про одне з багатьох місць незаконного тримання під вартою, створених на території Луганської області під час збройного конфлікту на Донбасі. Описана незаконна в’язниця розміщувалася в колишньому приміщенні Луганської обласної державної адміністрації за адресою: площа Героїв Великої Вітчизняної війни, 3. В основу звіту покладено 19 інтерв’ю з людьми, яких утримували в підвалі будинку «уряду ЛНР» представники самопроголошеної республіки.

Завантажити

Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі

Дослідження спрямоване на висвітлення проблем, з якими стикається цивільне населення внаслідок збройного конфлікту на сході України. Це насамперед такі, що стали наслідком обстрілів міст, селищ та сіл, розміщення військової техніки у зонах проживання цивільного населення, та надання медичної допомоги пообіч лінії розмежування. У збірці звітів проаналізовано національне законодавство та міжнародно-правові норми, вплив конфлікту на рівень життя жителів Донбасу. Автори також напрацювали рекомендації для відповідальних установ, організацій та інституцій, які вповноважені вплинути на зазначені у звітах проблеми.

Завантажити

Війна без правил: гендерно-обумовлене насильство, пов’язане зі збройним конфліктом на сході України

Дослідження спрямоване на висвітлення ситуації з гендерно-обумовленим насильством, яке пов’язане з конфліктом на сході України. У звіті проаналізовано національне законодавство та міжнародно-правові норми, вплив конфлікту на рівень гендерно-обумовленого насильства в територіальних громадах, віддалених від зони конфлікту, а також привернено увагу прогалинам у правовому регулюванні, недолікам у процесі збору та формування статистичних даних, різним проявам насильства в зоні збройного конфлікту. Фокус дослідження спрямований на аналіз сексуального та гендерно-обумовленого насильства в незаконних місцях позбавлення волі, створених незаконними збройними формуваннями в самопроголошених «Луганській народній республіці», «Донецькій народній республіці», а також українськими військовими та представниками добровольчих збройних формувань в умовах збройного конфлікту на сході України.

Завантажити

Подання Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" для третього циклу УПО

До подання увійшло вісім ключових тем, пов’язаних із дотриманням прав людини в Україні у зв’язку зі збройним конфліктом на Донбасі. Аналіз підготували громадські організації «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», БФ «Восток-SOS», Луганський обласного правозахисного центру «Альтернатива» та ГО «Мирний берег» у рамках співпраці в Коаліції громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі». До тексту подання увійшли такі теми: - Незаконні місця несвободи, створені в результаті збройного конфлікту; - Сексуальне насильство, що пов’язане з конфліктом на сході України; - Залучення/вербування дітей до збройних формувань; - Особи, зниклі безвісти внаслідок збройного конфлікту; - Обстріли медичних установ у зоні збройного конфлікту; - Обмеження свободи пересування в межах Донецької та Луганської областей внаслідок конфлікту; - Дотримання права на соціальний захист осіб, що мешкають на тимчасово непідконтрольній території України; - Вплив війни на стан дотримання соціально-економічних прав мешканців шахтарських міст і селищ у зоні збройного конфлікту.

Завантажити

"Ті, що пережили пекло": Звіт Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі", 2015

Видання є підсумком моніторингового дослідження, яке проводилося Коаліцією громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі». Дослідження ґрунтується на свідченнях тих, хто був незаконно поміщений в місця несвободи в Донецькій та Луганській областях проросійськими збройними утвореннями, наданих, зібраних у ході моніторингових візитів до місць несвободи на звільнених територіях, а також на інформації, отриманій від органів державної влади та з відкритих джерел.

Завантажити

Свобода пересування (англ.)

Свобода пересування у Східній Україні. Перетин лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях. Короткий виклад звіту підготовано благодійним фондом "Восток-SOS".

Завантажити

Залучення дітей у незаконні збройні формування під час збройного конфлікту на Донбасі (англ.)

Короткий виклад звіту підготовано Східноукраїнським центром громадських ініціатив

Завантажити

Порушення прав людини у "ЛНР"/"ДНР" (англ.)

Законодавство і практика. Короткий виклад звіту підготовано громадською організацією "Харківська правозахисна група"

Завантажити

Соціальні права на Донбасі (англ.)

Короткий виклад звіту підготовано благодійним фондом "Восток-SOS"

Завантажити

Зниклі безвісти (англ.)

Проблеми з урегулюванням офіційного статусу зниклих безвісти під час збройного конфлікту в Україні. Короткий виклад звіту підготовано благодійною організацією "Восток-SOS"

Завантажити

Заклади охорони здоров'я у зоні АТО (англ.)

Використання заборонених методів і шляхів ведення війни з повагою до закладів охорони здоров'я на сході України. Короткий виклад звіту підготовано Луганським обласним правозахисним центром "Альтернатива"

Завантажити

Страчені та катовані на Донбасі (англ.)

Довільні і позасудові вбивства, тортури, насильницькі зникнення, незаконні затримання. Короткий виклад звіту підготовлено громадською організацією "Мирний берег"

Завантажити

Невисловлений біль. Ґендерно-обумовлене насильство у зоні конфлікту на сході України (фр.)

Оновлена версія звіту щодо ґендерно-обумовленого насильства в зоні конфлікту на сході України підготована Східноукраїнським центром громадських ініціатив.

Завантажити

Руйнування на Донбасі (англ.)

Обсяги, спроби реконструкції та перспективи відшкодування жертвам. Короткий виклад звіту підготовано громадською організацією "Харківська правозахисна група"

Завантажити

Місця несвободи (англ.)

Місця несвободи у Східній Україні у військовому конфлікті. Короткий виклад звіту підготовано Східноукраїнським центром громадських ініціатив

Завантажити

Звіт щодо питань стосовно України з нагоди 66-ї сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (англ.)

Подання стосується України та аналізує ситуацію з жінками у зоні конфлікту в Східній Україні. Оновлений звіт підготований Східноукраїнським центром громадських ініціатив, що координує моніторинг гендерно-обумовленого насильства у зоні конфлікту, та Гельсінським фондом з прав людини, який координував процес подання.

Завантажити

Невисловлений біль. Ґендерно-обумовлене насильство у зоні конфлікту на сході України (англ.)

Оновлена версія звіту щодо ґендерно-обумовленого насильства в зоні конфлікту на сході України підготована Східноукраїнським центром громадських ініціатив.

Завантажити

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г