2 червня «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» та ГО «Libereco – Партнерство за права людини» розпочали публікацію історій з графічного роману у новелах «Перехрестя: дев'ять історій про війну та насильство».
Перша опублікована історія «Квиток у нікуди» була присвячена проблемам внутрішньопереміщених осіб та їх інтеграції на новому місці. Наразі зареєстровані як внутрішньопереміщені особи в Україні понад 1,4 млн людей. В новелі «Квиток в нікуди» розповідається про одну із них - активістку Наталю з Криму, яка після анексії півострова як внутрішньопереміщена особа починала все з початку.
Героїня нашої новели досі ворог в Криму і в'їзд їй заборонено. Вона врешті переїхала в інше місто та інтегрувалась в громаду, але щасливих історій інтеграції ВПО на новому місці не так і багато.
«Основна проблема ВПО – відсутність житла, - зазначає авторка новели «Квиток у нікуди» і сама внутрішньопереміщена особа Олена Дуброва, - Бо неможливо жити на рівні з іншими, коли ти кожен день можеш опинитись на вулиці».
Жінка розповідає, що багато хто через це змушений повертатися до анексованого Криму чи окупованого Донбасу. Олена зазначає, що так відбувається не через те, що в Криму чи на Донбасі стало спокійніше та безпечніше:
«Більшість людей повертається саме тому, що вже не можуть орендувати житло на підконтрольній території або що б доглядати за хворими родичами. Не тому що тут стало краще».
Олена вважає, що потрібно розробити кілька варіантів розв’язання проблеми. Наприклад, програми за якими внутрішньо переміщені особи зможуть взяти кредит на житло за низкою ставкою або безвідсотковий. Хтось міг би взяти участь у програмі 50/50. Важливо, щоб ці програми фінансувались і були прозорими.
«Але не можна забувати, що є люди (особливо старші люди, люди з інвалідністю, одинокі матері і т.д.) які не можуть сплачувати кредит, приймати участь у програмах, бо в них не має на це грошей. І я вважаю що такі люди мають отримати соціальне житло, яке не буде у власності, а тільки у користуванні, але не так, як зараз селять в гуртожиток на 6 місяців, а на довший період», - підсумовує Олена.
18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...
Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...
Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com