20 листопада о 14:00 у районному будинку культури м. Хмільник відбулася презентація збірки видань "Місто, з якого почалася війна" про порушення прав людини у м. Слов'янськ, а також про проблему відновлення миру у місті. Захід відвідали журналісти, громадські активісти, працівники сфери культури та освіти.
Серед спікерів презентації були:
"Ми ще не раз почуємо про окупацію Слов'янська як приклад того, що може статися внаслідок бездіяльності місцевої влади та правоохоронних органів. Що ж стало результатом? Сотні загублених людських життів, закатовані, кинуті рити окопи під обстрілами. Авторських колектив правозахисників поставив собі за мету розповісти не лише історії постраждалих, а й назвати імена тих, хто відповідальний за злочини", - відзначив Антон Удовенко.
Надзвичайно важливим є персонаж Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), який фактично очолив групу захоплення міста. "У Гіркіна також була своя свита, він прибув не сам. Вони були його штабістами. І згідно міжнародного гуманітарного права, ця вся група відповідальна за всі ті злочини, які відбулися з квітня по липень 2014 року. Це і так званий трибунал, який незаконно приймав рішення та навіть присуджував до страти невинних людей" - сказав Олексій Біда.
"Метою мого розділу було зрозуміти який вплив мала пропаганда на жителів Слов'янська та якими саме методами вона діяла", - підкреслила Надія Нестеренко. Глава "Інше місто" акцентує саме на методах інформаційного впливу російських та місцевих ЗМІ: підміні понять, контекстів, фреймингу. "Відео обстрілу з Ірану використали як матеріал, який демонструє обстріл Слов'янська начебто фосфорними бомбами. Місцеві жителі неодноразово казали про те, що бачили у ЗМІ підміну сюжетів, коли у новині вживаються слова "Слов'янськ, обстріли", але місто було не їхнім".
В основі видання - 78 історій цивільних, які стали свідками численних порушень прав людини у місті, а також допомагали відновлювати довіру серед мешканців Слов'янська по завершенні окупації. "У центрі видання - людська доля, людина, яка вимушено потрапила в ситуацію війни та насильства. У нашій роботі ми намагалися максимально відобразити людські переживання, думки, страждання та , щоб показати наскільки неоднозначною є війна. Часто ми забуваємо, що за постатями героїв війни приховані історії цивільних, які потребують співчуття та розуміння," - сказала Наталія Каплун".
Facebook-трансляція події: https://www.facebook.com/jfp.org/videos/3861311203881717
Видання «Місто, з якого почалася війна» підготували Східноукраїнський центр громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисний центр громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г