У четвер, 26 липня в Українському кризовому медіа центрі відбулася презентація збірки звітів про проблеми цивільного населення на Донбасі «Жити всупереч».
У книжці автори описали порушення прав людини під час збройного конфлікту на Донбасі, проблеми медичного забезпечення населення на території Донбасу, а також злочинну діяльність групи швидкого реагування «Бетмен», яка займалась організацією незаконних місць несвободи у Луганську.
Книга базується на глибинних інтерв’ю людей, які пережили гендерно-обумовлене насильство, масові обстріли та ув’язнення в незаконних в’язницях. Одним із розділів є «Чорна субота», в якому автор також акцентує увагу на проблемах державної допомоги постраждалим внаслідок обстрілів цивільного населення силами АТО у Маріуполі 24 січня 2015 року.
«Коли постраждалих почали виписувати з лікарень, виявилось, що у держави відсутня будь-яка стратегічна політика щодо долі цих людей», – зазначив Денис Денисенко, співавтор, голова ГО «Правозахисний центр громадських досліджень».
Заручниками ситуації виявились і медики, які вимушені звільнятися з керівних посад заради того, щоб покинути окуповані території Донецької та Луганської областей.
«Медики, які хочуть покинути територію ОРДЛО заради отримання пенсій або зустрічі з родичами, вимушені звільнятися з керівних посад і стають рядовими лікарями на території України», – зазначила Євгенія Бардяк, співавторка, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття».
Жертвами злочинного режиму стали і жителі Луганська, які потерпали від незаконного збройного формування «Бетмен», очільником якого був Олександр Бєднов. Члени угруповання масово застосовували насильство не тільки до проукраїнського населення, але й до людей, які симпатизували режиму «ЛНР».
«Людина могла просто пройти повз машину «Бетмена» і потрапити у підвал; також можна було не сподобатися сусідові і він анонімно повідомляв членам угруповання, що ти – коригувальник вогню (по позиціях формувань «ЛНР»)», – розповідає Катерина Котлярова, співавторка, дослідниця ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», учасниця АТО.
Книга відображає, наскільки важким та суперечливим є життя людей, які живуть всупереч соціальній реальності на Донбасі. Водночас автори впевнені, що книга стане своєрідним містком для встановлення справедливості на Донбасі.
«Наша глобальна мета – робити маленькі кроки до наближення миру такими історіями, які торкаються нас незалежно від політичних поглядів. Ми віримо, що це стане підґрунтям для побудови подальшого діалогу», – наголосила Аліна Боднар, редакторка-упорядниця, менеджерка проектів ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».
Презентація та видання «Жити всупереч» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.
21 квітня в м. Ужгород, у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги «Міс...
22 лютого в Новомиргороді, в приміщенні колишньої Новомиргородської РДА відбулося відкриття мандрівної виставки «На Зламі» про зміни...
22 січня в приміщенні Світловодського міського Палацу культури відбулася презентація мандрівної виставки «На зламі» про зміни в житт...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com