У четвер, 13 червня, у бібліотеці Київського політехнічного інституту відбулася презентація мандрівної виставки про порушення прав людини на сході України «На Зламі». Виставка розповідає про зміни, які відбулися в житті українців від початку війни на сході України: страх перед війною, атомізацію суспільства, руйнування сімейних зв’язків та вимушену міграцію.
На презентації були присутні постраждалі та свідки порушень прав людини під час війни на сході України, представники міжнародних організацій та громадського суспільства, науковці та працівники Київського політехнічного інституту.
«На Зламі» - виставка свідчень, яка поєднує задокументовані інтерв’ю постраждалих з цілісним поглядом на проблему порушень прав людини під час війни на сході України. Інформація з відкритих джерел та інфографіка доповнює особисту драму цивільних, яка розгортається від страху перед війною та невизначеністю до демографічних змін у регіоні, які сталися внаслідок конфлікту, зміни влади у регіоні та відсутності бачення самих постраждалих щодо реінтеграції та повернення додому.
Виставка «На Зламі» - результат співпраці організацій учасників правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: Східноукраїнського центру громадських ініціатив, БФ «Восток СОС», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень», ГО «Громадський Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян» та кризового медіа-центру «Сіверський Донець».
«Війна приносить багато складних трагічних змін в життя людей, проте багато хто вже забув, що вона триває 5 років. Більше того, держава не завжди проявляє увагу до життєвих драм цивільних. Саме тому ми займаємося документуванням злочинів на сході України, щоб наблизити відновлення справедливості і привернути увагу суспільства до цієї проблеми», - зазначив Володимир Щербаченко, керівник Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
Представник німецької організації KURVE Wustrow в Україні Малгожата Бічик відзначила роботу правозахисників:
«Надзвичайно вдячна колегам з Коаліції за їхню роботу. Ця виставка – намагання відповісти ненасиллям на насилля та показати як статистика та справжня людська історія перетинаються у надзвичайно цікавий та необхідний наратив для суспільства».
В той же час, учасники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» не збираються припиняти роботу з документування порушень прав людини. Марія Білякова, документатор благодійного фонду «Восток СОС», вважає, що лише постійне нагадування та стимулювання суспільної дискусії про долю і страждання цивільного населення в ході війни є надзвичайно важливим заради розуміння людського страждання та інформування суспільства щодо порушення прав цивільного населення на Донбасі.
«Одна з цілей використання задокументованої нами інформації – викликати емпатію і розуміння. Ми хочемо, щоби відвідувачі виставки зрозуміли, що відчули постраждалі внаслідок війни та змогли пройнятися їхніми проблемами. Ціль цієї виставки – дати глядачам можливість почути голоси звичайних людей: не політиків, не активістів, не дикторів», - сказала Марія Білякова.
Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) спільно із партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.
5 квітня в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури Східноукраїнський центр громадських ініціатив презенту...
5 квітня о 13:00 в м.Канів, Черкаська область у приміщенні Міського будинку культури (вул. Кошового, 1) Східноукраїнський центр гром...
18-19 березня в столиці Болгарії, м.Софія в просторі «Український вулик» та Софійському університеті Святого Климента Охридського пр...
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г